Bardzo skuteczna Modlitwa do św. Rity

Święta Rita jest jedną z najbardziej znanych, na całym świecie, świętych. Głównie za sprawą modlitw kierowanych do niej, o wstawiennictwo w sprawach, w których po ludzku nie widać już rozwiązania.

Za sprawą skuteczności modlitw, kierowanych przez jej stawiennictwo, Święta Rita stała się patronką od spraw beznadziejnych. Z całego świata wciąż dobiegają liczne świadectwa o trzymanych łaskach i cudach za sprawą wstawiennictwa Świętej Rity.

Poniżej znajduje się tekst modlitwy do Świętej Rity. Musisz jeszcze wiedzieć, że najważniejszą rzeczą w modlitwie jest wiara i bezwarunkowe (absolutne) zaufanie, że święta wstawi się za nami, a Pan Bóg odpowie na naszą modlitwę.

Modlitwa do Świętej Rity

O Święta Rito, cudowna gwiazdo naszego świętego Kościoła, obrończyni nasza w sytuacjach beznadziejnych, patronka spraw trudnych. Zwierciadło cierpliwości, pociecho cierpiących, lekarko chorych, wzorze mojej świętości, moja ukochana oblubienico Pana naszego Jezusa Chrystusa, znakiem cierniowym z korony Ukrzyżowanego.

Z serca chcę cię wielbić i prosić jednocześnie o modlitwę za mnie, abym poddał się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia. Przyjdź mi z pomocą, najświętsza Rito i spraw, abym nie cierpiał i doznał skutków Twej opieki. By moje zanoszone modlitwy, u tronu Boga zostały wysłuchane. Wyproś dla mnie wzmocnienie mojej wiary, nadziei i miłości, czystego i dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej i łaski … (wymienić).

I to spraw, abym pokonał wszystkie przeszkody i pokusy, abym mógł dojść kiedyś do nieba i tam Ci podziękować i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.